JAROSŁAWIEC

Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

 

ATRAKCJE REGIONU:

 

Niezwykły klif, malownicza plaża, najczystsza woda

Brzeg morski w Jarosławcu uczy człowieka pokory wobec siły morza. Znajduje się tu największy na całym wybrzeżu środkowym klif - ciągnie się na długości około 2 km, a jego wysokość dochodzi do 24 m. Najważniejsze atrakcje Jarosławca to leżąca u stóp klifu malownicza plaża (najszersze i najbardziej piaszczyste plaże znajdują się 2 km na zachód od Jarosławca w miejscowości Rusinowo) oraz czysty tu Bałtyk. Nieskazitelna czystość wody to zasługa położenia miejscowości – dalekie wysunięcie w morze oraz brak przemysłu.

 

Przystań kutrów rybackich i latarnia morska

Niesamowite wrażenia zapewniają powracające wieczorem kutry rybackie, które są wyciągane linami na plaże. Wielką atrakcją jest również latarnia morska, udostępniona do zwiedzania.

 

Aquapark Panorama Morska

W maju 2008 roku Sanatorium Panorama Morska oddało do użytku kompleks basenów odkrytych o powierzchni lustra wody około 1500 m2. Aquapark oddalony jest od morza o zaledwie 350 m. Baseny z podgrzewaną wodą są jedną z wielu atrakcji dla wszystkich wczasowiczów wypoczywających w Jarosławcu i okolicznych miejscowościach położonych nad Morzem Bałtyckim. Dodatkowe atrakcje to basen ze sztuczną rzeką i sztuczna grota z wodospadami. Oprócz tego w Jarosławcu znajduje się kryty basen w hotelu Król Plaza.

 

Rowerem wzdłuż plaży albo na poligon

Wspaniałe trasy rowerowe m.in. szlak poligonowy do Ustki (ok. 28 km), który biegnie przez poligon wojskowy oraz trasa rowerowa do Darłówka wzdłuż morza z pięknymi widokami, w samym sercu przyrody z możliwością postojów na dzikich jeszcze plażach (długość około 20 km.)  

Strona głównaVillaGaleriaAtrakcje regionuCennik i rezerwacjaKontakt
infocity